WYDARZENIA


Szkoły

O Nas

KADRA

Wydarzenia

KOŁA

SUKCESY

GALERIA

Gazetki

Rewalidacje

Projekty

Publikacje

Humor

KONTAKT

  

Dzisiaj jest:Wybierz i skocz do roku:  

Rok 2004/2005   Rok 2005/2006
Rok 2006/2007   Rok 2007/2008
Rok 2008/2009   Rok 2009/2010
Rok 2010/2011   Rok 2011/2012
Rok 2012/2013   Rok 2013/2014
Rok 2014/2015   Rok 2016/2017
Rok 2017/2018   Rok 2018/2019

sps168lodz

Rok szkolny 2018/2019:MARZEC


Savoir Vivre zawsze...    - 4.03.2019

        W dniu 04.03.2019r. na Plantowej odbył się V Międzyszkolny Konkurs z cyklu ABC dobrego wychowania, w którym wzięli udział uczniowie z zaprzyjaźnionych szkół.
Tegoroczna edycja pt.: "Savoir vivre zawsze i wszędzie" poświęcona była m.in. zasadom dobrego wychowania w ruchu ulicznym oraz zagadnieniom kulturalnego i bezpiecznego korzystania z Internetu.
Uczniowie zaprezentowali dużą wiedzę i umiejętności w zakresie wykonywanych zadań. Za swoje osiągnięcia zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami, które w tym roku ufundowała firma Moje Bambino. Dziękujemy także Komendzie Miejskiej Policji w Łodzi za przekazanie odblaskowych gadżetów.
(K.Wojech)

Zobaczcie zdjęciaPancake Day    - 5.03.2019

        W ramach cyklu zajęć z języka angielskiego "Co kraj, to obyczaj" w naszej szkole co rok świętujemy Pancake Day (Dzień Naleśnika), zwany też Shrove Tuesday (Tłusty Wtorek), czyli odpowiednik naszego Tłustego Czwartku.
Tego dnia naukę łączymy ze świetną zabawą. Uczniowie dowiadują się skąd pochodzi ta angielska tradycja i związane z nią obyczaje. Wcześniej przygotowujemy stroje kucharskie, dekoracje, rekwizyty i wszystkie potrzebne produkty. Podczas Pancake Day nie tylko wspólnie smażymy i oczywiście zjadamy naleśniki z pysznymi dodatkami, ale też urządzamy wyścigi z naleśnikami na patelniach, zawody w podrzucaniu naleśników i wiele innych zabawnych konkurencji. Przy okazji uczniowie ćwiczą różnorodne umiejętności językowe, które przydają się także każdego innego dnia.
(H.Marciniak)

Zobaczcie zdjęciaLISTOPAD


"Rojki" - "Jesień i jej synowie"   - 24.XI.2017

        Dnia 24 listopada mogliśmy oglądać przedstawienie pt."Jesień i jej synowie" zaprezentowane przez grupę teatralną "Rojki". Grupa powstała na Terenie DDP dla ON z ul. Rojnej, do której należą uczestnicy zajęć z zespołów rewalidacyjno - wychowawczych oraz uczniowie z zespołów edukacyjno -terapeutycznych. Zespół został założony przez nauczycielki : A.Staniewską , A. Kustrzycką i muzykoterapeutę I .Osenko. Gościnnie wystapiła i wspierała dzieci pani A. Cichosz-Modzelewska. Grupa teatralna stopniowo osiąga małe sukcesy, a mali aktorzy przełamują lęk i stres występując wspólnie ze swoimi nauczycielami. Przedstawienie pt.: "Jesień i jej synowie" to barwne i pełna ciepła krótka forma teatralna...
(R.D.)Nowe technologie w SPS168   - programujemy w 2017

        W tym roku szkolnym nasi uczniowie, nawet ci najmłodsi uczestniczą w cyklicznych zajęciach popularyzujących nowe technologie, robotykę i podstawy programowania. W starszych klasach uczymy się składać roboty i poznajemy podstawy elektroniki i mechatroniki. Dzieci mają dostęp do nowych, ciekawych technologii, które rozwijają ich aktywność i kreatywność. To nauka przez zabawę. Tutaj nikt się nie nudzi. Sprytne robociki z klocków lego, ozoboty, Cyber Roboty w parze z tabletami i smartfonami uatrakcyjniają naukę, pełnią rolę "terapeutów" ucząc logicznego myślenia, planowania, grafomotoryki, rozwijając orientację przestrzenną, itp...
(R.D.)

Zobaczcie zdjęciaBajkoterapia w SPS168   cyklicznie w 2017

        Od dłuższego czasu w naszej szkole odbywają się bajkoterapeutyczne spotkania w ramach zajęć dodatkowych pt."Trening małych sukcesów". Uczestnicy zajęć odbywają tam podróż do świata bajek, w których znajdują ukojenie i wyciszenie emocjonalne. Bajkopomoc szkolna daje także okazję do radzenia sobie z sytuacjami, które wywołują u dziecka lęk i niepokój.
(K.Wojech)

Zobaczcie zdjęciaAkademia - "Dzień Niepodległości"   13.XI.2017

        13 listopada 2017r.(poniedziałek) w ramach projektu edukacyjnego "Ku Niepodległej" uczniowie klas gimnazjalnych przygotowali uroczysty apel upamiętniający rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Zaprezentowali też inne efekty pracy w ramach projektu.
(R.D.)

Zobaczcie zdjęcia i film!Sukces! - "Patriotyzm noszę w sercu"    10.XI.2017

        10 listopada 2017r.(piątek) nasi uczniowie pod wodzą p.Jolanty Saciuk i p.Wojtka Matusiaka piosenką "Serce w plecaku" wyśpiewali I miejsce na X Międzyszkolnym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej "Patriotyzm noszę w sercu". Gratulujemy!
(R.D.)

Zobaczcie zdjęcia i film!"Na jesieni świat się mieni"    8.XI.2017

        8 listopada 2017r.(środa) odbyły się na terenie świetlicy szkolnej integracyjne warsztaty plastyczno - muzyczne pod hasłem: "Na jesieni świat się mieni". Przygotowali je i prowadzili: Izabela Duczkowska, Jolanta Saciuk, Wojciech Matusiak, Julia Kulesza. W imprezie udział wzięli uczniowie klasy I - III oraz zespołu rewalidacyjno - wychowawczego. Razem z nami bawili się zaproszeni goście - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 120.
     Jesień i jej barwy były motywem przewodnim warsztatów. Dzieci miały okazję wykonywać prace plastyczne o tematyce jesiennej z użyciem ciekawych technik. Między kolejnymi zadaniami plastycznymi uczestniczyły w zabawach rytmiczno - ruchowych z udziałem instrumentów. Uczniowie nauczyli się także tekstu i melodii piosenki "Lecą liście z drzewa". Na koniec potrafiły pięknie ją odśpiewać. Warsztaty zakończyły się słodkim poczęstunkiem i obietnicą kolejnego spotkania.
     Warsztaty to kolejna wspólna impreza z kolegami ze Szkoły Podstawowej nr 120. Jedne zajęcia odbyły się już w świetlicy szkolnej w ubiegłym roku, zaś nasi uczniowie mieli okazję dwukrotnie odwiedzić tę szkołę i brać udział w zajęciach plastycznych i ruchowych, przygotowanych specjalnie dla nich. Najważniejszym celem organizowania wspólnych spotkań jest idea integracji, budowanie wzajemnego szacunku oraz czerpanie przyjemności ze wspólnej zabawy.
(tekst i foto: I.Duczkowska i J.Kulesza)

Zobaczcie zdjęcia i film!PAŹDZIERNIK


Akcja - "Czyste dziecko - zdrowe dziecko"   23.X.2017

        Koniec października upłynął pod znakiem czystości. Świetlica szkolna przygotowała akcję pt.: "Czyste dziecko – zdrowe dziecko". Uczniowie wraz z nauczycielami wykonali prace plastyczne i plakaty promujące zdrowy tryb życia oraz podkreślające znaczenie higieny osobistej dla zdrowia człowieka. Dla młodszych klas i zespołów przygotowane zostały zagadki sprawdzające wiedzę uczniów na temat zasad dbania o higienę osobistą. Akcję przygotowały wychowawczynie świetlicy, a dodatkowo wsparła ją pielęgniarka szkolna. Nagrodami w konkursach były pyszne i zdrowe jabłka.
(I.Duczkowska)Akademia - "Dzień Nauczyciela"    16.X.2017

        16 października 2017r.(poniedziałek) odbyła się Akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Były śmieszne skecze, piosenki, życzenia, kwiaty... Program przygotowali uczniowie pod kier. m.in. p.A.Michalskiej, p.A.Rosiak, p.M.Różyckiej.
(R.D.)

Zobaczcie zdjęcia i film!WRZESIEŃ


Nowa EKOpracownia    z WFOŚiGW

        W roku szkolnym 2017/2018 nasza placówka wzięła udział w kolejnej edycji konkursu "Nasza ekopracownia", zorganizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
   Otrzymaliśmy dotację w wysokości 22472zł. Sala wyposażona została w nowoczesne oświetlenie, meble, tablicę interaktywną z nagłośnieniem, laptopa, wizualizer, aparat fotograficzny, mikroskop cyfrowy, kompasy, lornetke liczne pozycje książkowe, gry dydaktyczne, puzzle, plansze, zestawy interaktywne i wiele innych ciekawych pomocy dydaktycznych.
     We wrześniu w ramach projektu zrealizowano:
- remont pracowni,
- zakup tablicy multimedialnej i rzutnika,
- zakup laptopa i oprogramowania,
- zakup pomocy dydaktycznych.
     W październiku zrealizowano:
- Warsztaty plenerowe: "Szukamy skarbów w lesie"
- Warsztaty "Jesienne drzewo"
- Zajęcia koła ekologicznego
- Las i Park jako miejsce odpoczynku.-zajęcia w terenie
- Rodzaje lasów, i budowa – piętra lasu
- Rozpoznajemy drzewa.
(A.R. i K.W.)

Zobaczcie zdjęcia i film!Rozpoczęcie roku szkolnego. Idzie nowe.    4.IX.2017

        4 września 2017r.(poniedziałek) uroczyście przywitaliśmy po wakacjach naszą szkołę. Czeka nas wiele zmian. Klasy gimnazjalne będą stopniowo wygaszane. Zmienimy się organizacyjnie z Zespołu Szkół nr 5 na Szkołę Podstawową nr 168 w Łodzi.
Serdecznie witamy w naszym gronie nowe Panie: p.Magdalenę Krystek i p.Dominikę Kwiatkowską.
Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy zapału i sił do zdobywania nowej wiedzy i sprostania nowym wymaganiom, jakie niesie reforma szkolnictwa! Powodzenia!
(foto i tekst: R.D.)

Zobaczcie zdjęcia i film!Wybrane filmy Plantus7:


 


więcej filmów na kanale Plantus7
STRONA W PRZEBUDOWIE!