WYDARZENIA


Szkoły

O Nas

KADRA

Wydarzenia

KOŁA

SUKCESY

GALERIA

Gazetki

Rewalidacje

Projekty

Publikacje

Humor

KONTAKT

  

Dzisiaj jest:Wybierz i skocz do roku:  

Rok 2004/2005   Rok 2005/2006
Rok 2006/2007   Rok 2007/2008
Rok 2008/2009   Rok 2009/2010
Rok 2010/2011   Rok 2011/2012
Rok 2012/2013   Rok 2013/2014
Rok 2014/2015   Rok 2016/2017


zss5

Rok szkolny 2017/2018:LISTOPAD


"Rojki" - "Jesień i jej synowie"   - 24.XI.2017

        Dnia 24 listopada mogliśmy oglądać przedstawienie pt."Jesień i jej synowie" zaprezentowane przez grupę teatralną "Rojki". Grupa powstała na Terenie DDP dla ON z ul. Rojnej, do której należą uczestnicy zajęć z zespołów rewalidacyjno - wychowawczych oraz uczniowie z zespołów edukacyjno -terapeutycznych. Zespół został założony przez nauczycielki : A.Staniewską , A. Kustrzycką i muzykoterapeutę I .Osenko. Gościnnie wystapiła i wspierała dzieci pani A. Cichosz-Modzelewska. Grupa teatralna stopniowo osiąga małe sukcesy, a mali aktorzy przełamują lęk i stres występując wspólnie ze swoimi nauczycielami. Przedstawienie pt.: "Jesień i jej synowie" to barwne i pełna ciepła krótka forma teatralna...
(R.D.)Nowe technologie w SPS168   - programujemy w 2017

        W tym roku szkolnym nasi uczniowie, nawet ci najmłodsi uczestniczą w cyklicznych zajęciach popularyzujących nowe technologie, robotykę i podstawy programowania. W starszych klasach uczymy się składać roboty i poznajemy podstawy elektroniki i mechatroniki. Dzieci mają dostęp do nowych, ciekawych technologii, które rozwijają ich aktywność i kreatywność. To nauka przez zabawę. Tutaj nikt się nie nudzi. Sprytne robociki z klocków lego, ozoboty, Cyber Roboty w parze z tabletami i smartfonami uatrakcyjniają naukę, pełnią rolę "terapeutów" ucząc logicznego myślenia, planowania, grafomotoryki, rozwijając orientację przestrzenną, itp...
(R.D.)

Zobaczcie zdjęciaBajkoterapia w SPS168   cyklicznie w 2017

        Od dłuższego czasu w naszej szkole odbywają się bajkoterapeutyczne spotkania w ramach zajęć dodatkowych pt."Trening małych sukcesów". Uczestnicy zajęć odbywają tam podróż do świata bajek, w których znajdują ukojenie i wyciszenie emocjonalne. Bajkopomoc szkolna daje także okazję do radzenia sobie z sytuacjami, które wywołują u dziecka lęk i niepokój.
(K.Wojech)

Zobaczcie zdjęciaAkademia - "Dzień Niepodległości"   13.XI.2017

        13 listopada 2017r.(poniedziałek) w ramach projektu edukacyjnego "Ku Niepodległej" uczniowie klas gimnazjalnych przygotowali uroczysty apel upamiętniający rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Zaprezentowali też inne efekty pracy w ramach projektu.
(R.D.)

Zobaczcie zdjęcia i film!Sukces! - "Patriotyzm noszę w sercu"    10.XI.2017

        10 listopada 2017r.(piątek) nasi uczniowie pod wodzą p.Jolanty Saciuk i p.Wojtka Matusiaka piosenką "Serce w plecaku" wyśpiewali I miejsce na X Międzyszkolnym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej "Patriotyzm noszę w sercu". Gratulujemy!
(R.D.)

Zobaczcie zdjęcia i film!"Na jesieni świat się mieni"    8.XI.2017

        8 listopada 2017r.(środa) odbyły się na terenie świetlicy szkolnej integracyjne warsztaty plastyczno - muzyczne pod hasłem: "Na jesieni świat się mieni". Przygotowali je i prowadzili: Izabela Duczkowska, Jolanta Saciuk, Wojciech Matusiak, Julia Kulesza. W imprezie udział wzięli uczniowie klasy I - III oraz zespołu rewalidacyjno - wychowawczego. Razem z nami bawili się zaproszeni goście - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 120.
     Jesień i jej barwy były motywem przewodnim warsztatów. Dzieci miały okazję wykonywać prace plastyczne o tematyce jesiennej z użyciem ciekawych technik. Między kolejnymi zadaniami plastycznymi uczestniczyły w zabawach rytmiczno - ruchowych z udziałem instrumentów. Uczniowie nauczyli się także tekstu i melodii piosenki "Lecą liście z drzewa". Na koniec potrafiły pięknie ją odśpiewać. Warsztaty zakończyły się słodkim poczęstunkiem i obietnicą kolejnego spotkania.
     Warsztaty to kolejna wspólna impreza z kolegami ze Szkoły Podstawowej nr 120. Jedne zajęcia odbyły się już w świetlicy szkolnej w ubiegłym roku, zaś nasi uczniowie mieli okazję dwukrotnie odwiedzić tę szkołę i brać udział w zajęciach plastycznych i ruchowych, przygotowanych specjalnie dla nich. Najważniejszym celem organizowania wspólnych spotkań jest idea integracji, budowanie wzajemnego szacunku oraz czerpanie przyjemności ze wspólnej zabawy.
(tekst i foto: I.Duczkowska i J.Kulesza)

Zobaczcie zdjęcia i film!PAŹDZIERNIK


Akcja - "Czyste dziecko - zdrowe dziecko"   23.X.2017

        Koniec października upłynął pod znakiem czystości. Świetlica szkolna przygotowała akcję pt.: "Czyste dziecko – zdrowe dziecko". Uczniowie wraz z nauczycielami wykonali prace plastyczne i plakaty promujące zdrowy tryb życia oraz podkreślające znaczenie higieny osobistej dla zdrowia człowieka. Dla młodszych klas i zespołów przygotowane zostały zagadki sprawdzające wiedzę uczniów na temat zasad dbania o higienę osobistą. Akcję przygotowały wychowawczynie świetlicy, a dodatkowo wsparła ją pielęgniarka szkolna. Nagrodami w konkursach były pyszne i zdrowe jabłka.
(I.Duczkowska)Akademia - "Dzień Nauczyciela"    16.X.2017

        16 października 2017r.(poniedziałek) odbyła się Akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Były śmieszne skecze, piosenki, życzenia, kwiaty... Program przygotowali uczniowie pod kier. m.in. p.A.Michalskiej, p.A.Rosiak, p.M.Różyckiej.
(R.D.)

Zobaczcie zdjęcia i film!WRZESIEŃ


Nowa EKOpracownia    z WFOŚiGW

        W roku szkolnym 2017/2018 nasza placówka wzięła udział w kolejnej edycji konkursu "Nasza ekopracownia", zorganizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
   Otrzymaliśmy dotację w wysokości 22472zł. Sala wyposażona została w nowoczesne oświetlenie, meble, tablicę interaktywną z nagłośnieniem, laptopa, wizualizer, aparat fotograficzny, mikroskop cyfrowy, kompasy, lornetke liczne pozycje książkowe, gry dydaktyczne, puzzle, plansze, zestawy interaktywne i wiele innych ciekawych pomocy dydaktycznych.
     We wrześniu w ramach projektu zrealizowano:
- remont pracowni,
- zakup tablicy multimedialnej i rzutnika,
- zakup laptopa i oprogramowania,
- zakup pomocy dydaktycznych.
     W październiku zrealizowano:
- Warsztaty plenerowe: "Szukamy skarbów w lesie"
- Warsztaty "Jesienne drzewo"
- Zajęcia koła ekologicznego
- Las i Park jako miejsce odpoczynku.-zajęcia w terenie
- Rodzaje lasów, i budowa – piętra lasu
- Rozpoznajemy drzewa.
(A.R. i K.W.)

Zobaczcie zdjęcia i film!Rozpoczęcie roku szkolnego. Idzie nowe.    4.IX.2017

        4 września 2017r.(poniedziałek) uroczyście przywitaliśmy po wakacjach naszą szkołę. Czeka nas wiele zmian. Klasy gimnazjalne będą stopniowo wygaszane. Zmienimy się organizacyjnie z Zespołu Szkół nr 5 na Szkołę Podstawową nr 168 w Łodzi.
Serdecznie witamy w naszym gronie nowe Panie: p.Magdalenę Krystek i p.Dominikę Kwiatkowską.
Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy zapału i sił do zdobywania nowej wiedzy i sprostania nowym wymaganiom, jakie niesie reforma szkolnictwa! Powodzenia!
(foto i tekst: R.D.)

Zobaczcie zdjęcia i film!Wybrane filmy Plantus7:


 


więcej filmów na kanale Plantus7
STRONA W PRZEBUDOWIE!