Szkolne wydarzenia

Wydarzenia szkolne w latach 2001 - 2004
Wydarzenia w roku szkolnym 2004/2005
Wydarzenia w roku szkolnym 2005/2006
Wydarzenia w roku szkolnym 2006/2007
Wydarzenia w roku szkolnym 2007/2008
Wydarzenia w roku szkolnym 2008/2009

Wydarzenia w roku szkolnym 2009/2010


Wydarzenia w roku szkolnym 2010/2011
Wydarzenia w roku szkolnym 2008/2009         Poniedziałek, 1 września 2008r. Koniec WAKACYJNEJ LABY :(. Pora do szkoły! Szczególnie serdecznie witamy w murach szkolnych nową Panią - Paulinę Strychalczyk -wychowawcę świetlicy oraz P.Jolę Ozimek, która wróciła z urlopu zdrowotnego. Wszystkim życzymy OWOCNEGO NOWEGO ROKU SZKOLNEGO!!!

dzyń,dzyń!!!


         Wtorek, 9 września 2008r. Po raz drugi odwiedził nas wspaniały gość Misjonarz Ks.Paweł Skolasiński
Obejrzyj zdjęcia .    Zobacz film .
Wizyta Misjonarza


         Poniedziałek, 22 września 2008r. Po raz drugi zasadziliśmy przed szkołą drzewko w ramach Eno Tree Planting Day
Obejrzyj zdjęcia .
Sadzenie drzewka


         Sobota, 27 września 2008r. Z Panią Madzią i Panem Radkiem uczestniczyliśmy w ramach szkolnego koła PTSM w rajdzie pieszym "Doliną rzeki Łódki". W kategorii szkół podstawowych zajęliśmy Pierwsze Miejsce. Dowiedz się więcej ze strony organizatora.
Obejrzyj zdjęcia .
Rajd Doliną Rzeki Łódki 27.IX.2008


         Wtorek, 14 października 2008r. Uroczyście obchodziliśmy "Dzień Edukacji Narodowej". Akademię przygotowali uczniowie pod kierunkiem m.in. p.Ani Michalskiej, p.A.Latoszewskiej i nauczycieli muzyki.
Obejrzyj zdjęcia .    Zobacz film .
Dzień Nauczyciela 14.X.2008


         Czwartek, 30 października 2008r. Naszą szkołę nawiedziły potwory, wiedźmy, duchy, wilkołaki,itp. ... za sprawą Pani Haliny Marciniak, nauczycielki języka angielskiego, która przeprowadziła lekcję otwartą "HALLOWEEN ... ". Zaproszeni nauczyciele, na czele z Dyrekcją byli oczarowani wystrojem klasy i przebiegiem wspaniale poprowadzonej lekcji w klasie VI.... GRATULUJEMY PANI!!!
Obejrzyj zdjęcia .
Halloween 2008


         Czwartek, 30 października 2008r. Oj powiało w naszej szkole i ... przywiało wakacyjne wspomnienia... a to za sprawą "KURSU ŻEGLARSKIEGO". Uczyliśmy się wiązać liny,itp.
Obejrzyj zdjęcia .
Zeglarz


         Czwartek, 30 października 2008r. Lekcja z Mbankiem.
Obejrzyj zdjęcia .
Mbank


         Piątek, 31 października 2008r. W Dniu Oszczędności odbył się Szkolny Konkurs SKO i wiedzy bankowej -przygotowany przez Panią mgr Beatę Brzezińską i mgr Magdalenę Grzelczak. Udział wzięła klasa III gimnazjum. Uczniowie rozwiązywali różnorodne zadania. Najwięcej poprawnych odpowiedzi udzielił Marcin Płocki. Gratulujemy !!!
A jaka jest tradycja oszczędzania:
W 1929 roku przedstawiciele największych europejskich banków na konferencji w Mediolanie wyrazili wspólne stanowisko, że w celu zapewnienia stabilnego i długotrwałego rozwoju społeczeństw, należy promować ideę oszczędzania. W związku z tym postanowili co roku 31 października organizować w swoich krajach działania edukacyjne, kierowane zarówno do dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych, uznając ten dzień za Światowy Dzień Oszczędzania.
Do dzisiaj w wielu krajach banki, we współpracy ze szkołami i organizacjami pozarządowymi, inicjują przedsięwzięcia promujące oszczędzanie i sposoby zarządzania swoimi pieniędzmi (…) Oszczędzanie propagowano w różnych grupach społeczeństwa. Temu celowi służyły m.in. założone w 1927 roku Szkolne Kasy Oszczędności. Ogłaszano też konkursy dla dziennikarzy, żołnierzy, młodzieży szkolnej i kobiet. (fragm. z Poradnika Bankowego-październik 2008)
Obejrzyj zdjęcia .
Konkurs SKO 2008


         Wtorek, 4 listopada 2008r. W tym roku szkolnym wzięliśmy udział w konkursie "Prawo dziecka do ochrony" zorganizowanym przez Komisję Europejską-Dyrekcję Generalną ds.Sprawiedliwości, Wolności i Bezpieczeństwa. Plakaty zostały przygotowane przez klasę IV/V i VI szkoły podstawowej oraz III klasę gimnazjum. W czasie tworzenia naszych plakatów pracowaliśmy w zespołach nad kwestią prawa dziecka do ochrony w Unii Europejskiej.
Obejrzyj plakaty .
Konkurs Prawo dziecka do ochrony2008


         Wtorek, 4 listopada 2008r. uczestniczyliśmy w magicznych warsztatach zorganizowanych przez MBP nr 22 w Łodzi. Spotkaliśmy z Harrym Potterem i jego Przyjaciółmi.
Obejrzyj zdjęcia w albumie p.M.Grzelczak.
Zobacz


         Wtorek, 11 listopada 2008r. Dzień wolny od pracy i nauki :-) "Święto Odzyskania Niepodległości". Dlatego uczciliśmy ten dzień akademią i ciekawymi konkursami trochę wcześniej...
Obejrzyj zdjęcia .
11 listopada 2008


         W dniach 3-25 listopada 2008r. odbywał się XI FESTIWAL SZTUK WSZELAKICH . W ramach tego festiwalu uczniowie naszej szkoły prezentowali swoje prace plastyczne na Wielkiej Wystawie Rysunku Dziecięcego w Filii Nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź.
Obejrzyj zdjęcia .
Obejrzyj zdjęcia w albumie p.M.Grzelczak.
MBP8


         Czwartek 27 listopada 2008r. Nasze koło turystyczne PTSM nr 69, którego opiekunami są P.Magda Grzelczak i P.Radosław Dałek otrzymało wyróżnienie i puchar w konkursie na "Najlepsze Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne Województwa Łódzkiego" . GRATULUJEMY!
Obejrzyj puchar .
PTSM


         Listopad - Grudzień 2008r. W związku z obchodami 60. rocznicy uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka uczniowie w ramach godzin wychowawczych, lekcji WOS i WDŻwR oraz warsztatów zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski zdobywali wiadomości dotyczące np: Praw Człowieka i Dziecka oraz swoich obowiązków wynikających z roli ucznia, dziecka i obywatela.
Obejrzyj zdjęcia .
PDPC


         Sobota, 29 listopada 2008r. Dyplom dla Szkoły za udział w Międzynarodowym Festiwalu w Bratysławie "Zróbmy sobie radość". Uczniowie prezentowali swoje prace plastyczne wykonane różnymi technikami.
Zróbmy sobie radość


         Piątek, 5 grudnia 2008r. po raz kolejny odbyła się Gala Wolontariatu. Laureatami VIII lokalnej edycji konkursu "Barwy Wolontariatu" zostali: Sylwia Maszewska-Solistka Teatru Wielkiego w Łodzi, Marzenna Lewandowska-Wolontariuszka Stowarzyszenia "Łódzki Klub Amazonka". Wśród laureatów znaleźli się również Pracownicy mBanku, działający w ramach programu "Wolontariat Biznesu". GRATULUJEMY!!! Przeczytaj więcej na stronie: mBanku .
Obejrzyj zdjęcia .
Gala Wolantariatu


         Sobota, 6 grudnia 2008r. Tradycyjnie jak co roku do naszej Szkoły przyszedł Święty Mikołaj. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem oglądali występy uczniów i z radością przyjmowali prezenty od naszego Gościa...
Obejrzyj zdjęcia .
Mikołajki08


         Sobota, 6 grudnia 2008r. W tym roku szkolnym, podobnie jak w latach ubiegłych nasza choinka została ubrana w stylu nawiązującym do najstarszych polskich tradycji. Na gałązkach pojawiły się staropolskie ozdoby wykonane przez uczniów i nauczycieli. Otrzymaliśmy III miejsce w konkursie organizowanym przez Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi.
Obejrzyj zdjęcia .
Choinka 08


         Czwartek, 11 grudnia 2008r. Z wizytą u Mikołaja w mBanku. Podczas spotkania Uczniowie wraz z Pracownikami mBanku ozdobili firmową choinkę, śpiewali kolędy oraz wspólnie wygrywali nagrody w świątecznym konkursie plastycznym.W spotkaniu brał również udział Święty Mikołaj, który obdarował dzieciaki wspaniałymi prezentami.
Obejrzyj zdjęcia .
U Mikołaja w mBanku 08


         Piątek, 12 grudnia 2008r. Coroczne rozgrywki w unihokeja...
Obejrzyj zdjęcia .
Unihokej 08


         Piątek, 12 grudnia 2008r. Święty Mikołaj u Najmłodszych.
Obejrzyj zdjęcia .
Mikołaj u Najmłodszych 08


         Wtorek, 16 grudnia 2008r. W ramach współpracy ze Szkołą Podstawową nr 56 w Łodzi odbyły się zajęcia integracyjne dla uczniów klas IV-V. W trakcie spotkania obejrzeliśmy Jasełka oraz wykonywaliśmy różne prace plastyczne.Na koniec spotkania złożyliśmy sobie nawzajem świąteczne życzenia.
Obejrzyj zdjęcia .
W Szkole Podstawowej nr 56 w Łodzi 08


         Czwartek, 18 grudnia 2008r. Premiera JASEŁEK w naszej szkole.
Obejrzyj zdjęcia .
Jasełka08


         Środa, 7 stycznia 2009r. Spotkanie w Białej. W ramach nawiązanej współpracy ze szkołą z Białej uczyliśmy się wykonywać kwiaty i wiele innych ciekawych rzeczy. Była z nami tam P.Anna Michalska.
Obejrzyj zdjęcia .
Biała09


         Sobota, 17 stycznia 2009r. Tradycyjnie - już po raz kolejny - odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa.
Obejrzyj zdjęcie .
Karnawał


         Środa, 21 stycznia 2009r. SURÓWKI. W czasie zajęć uczniowie rozmawiali o witaminach które są w warzywach i owocach oraz o funkcji jakie spełniają dla naszego zdrowia. Razem z nauczycielami przygotowali przepyszne surówki.
Obejrzyj zdjęcia .
Surówki09


         Środa, 21 stycznia 2009r. V INTEGRACYJNY FESTIWAL PIOSENKI O ŁODZI. Tradycyjnie jak co roku odbył się w naszej szkole Integracyjny Festiwal Piosenki o Łodzi i Regionie.
Obejrzyj zdjęcia .
Festiwal09


         Czwartek, 22 stycznia 2009r. PODSUMOWANIE I SEMESTRU. Na koniec I semestru uczniowie z najwyższą średnią ocen zostali wyróżnieni dyplomami, upominkami od mBank. Panie Nauczycielki z Ośrodka Adaptacyjnego przy ul.Rojnej przygotowały niezwykły kalendarz na rok 2009. W kalendarzu są zaprezentowane prace plastyczne uczniów. Pani Gosia od religii wręczyła legitymacje szkolnego koła Carritas...
Obejrzyj zdjęcia .
I semestr09


         Dnia 24 lutego 2009r. w naszej szkole odbył się szalony BAL OSTATKOWY...
Obejrzyj zdjęcia w albumie p.M.Grzelczak. .
Zobacz


         W dniach 9-11 marca 2009r. w ciszy i skupieniu aktywnie przeżywaliśmy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE...
Obejrzyj zdjęcia w albumie p.M.Grzelczak. .
Zobacz


         W dniach 16-20 marca 2009r. odbywał się u nas TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA...
Obejrzyj zdjęcia w albumie p.M.Grzelczak. .
Zobacz


         Piątek, 20 marca 2009r. Cykliczne spotkanie z Filharmonią...
Obejrzyj zdjęcia w albumie p.M.Grzelczak. .
Zobacz


         Poniedziałek, 23 marca 2009r. U nas w szkole odbyły się Mistrzostwa Wojewówdztwa Łódzkiego w Tenisie Stołowym...
Obejrzyj zdjęcia w albumie p.M.Grzelczak. .
Zobacz


         Czwartek, 2 kwietnia 2009r. W rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II odbył się u nas II Szkolny Konkurs Recytatorski...
Obejrzyj zdjęcia w albumie p.M.Grzelczak. .
Zobacz


         Środa, 8 kwietnia 2009r. W ramach współpracy z mBank nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się o bardzo ciekawe książki z serii Cała Polska Czyta Dzieciom. Teraz czekają nas niesamowite spotkania z bohaterami książek.
Obejrzyj zdjęcia w albumie p.M.Grzelczak. .
Zobacz


         Wtorek, 21 kwietnia 2009r. Spotkanie ze SHREKIEM w MBP nr 22 w Łodzi ...
Obejrzyj zdjęcia w albumie p.M.Grzelczak. .
Zobacz


         Wtorek, 21 kwietnia 2009r. Warsztaty Ekologiczne z Papieru Czerpanego w Ośrodku Działań Ekologicznych "Źródła" w Łodzi.
Obejrzyj zdjęcia w albumie p.M.Grzelczak. .
Zobacz


         Wtorek, 28 kwietnia 2009r. Odwiedziliśmy ZOO - Safari ...
Obejrzyj zdjęcia w albumie p.M.Grzelczak. .
Zobacz


         Środa, 29 kwietnia 2009r. Po raz kolejny, w naszej szkole, w bajecznej scenografii odbył się KONKURS WIEDZY EKOLOGICZNEJ...
Obejrzyj zdjęcia w albumie p.M.Grzelczak. .
Zobacz


         Środa, 3 maja 2009r. W 218 Rocznice Uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczetniczyliśmy w Mszy Św. za Ojczyznę ...
Obejrzyj zdjęcia w albumie p.M.Grzelczak. .
Zobacz


         Piątek, 5 maja 2009r. Uczymy się grać na bębnach ...
Obejrzyj zdjęcia w albumie p.M.Grzelczak. .
Zobacz


         Piątek, 19 maja 2009r. W dniu 19 maja 2009 roku został zorganizowany "V Dzień Dobrych Uczynków". W ramach działań Samorządu Szkolnego i udziału w Piątym Dniu Dobrych Uczynków przeprowadziliśmy w naszej Szkole zbiórkę karmy i potrzebnych rzeczy dla Łódzkiego Schroniska. Zaangażowali się uczniowie, nauczyciele i pracownicy administracji. Zebraliśmy ponad 20 kg karmy dla piesków i kotków oraz kołdry i miski. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc zwierzakom, które czekają na nowych i odpowiedzialnych właścicieli. Kolejnym naszym przedsięwzięciem były "Wesołe Biedronki", które klasa IV/V przygotowała przekazała do zaprzyjaźnionej Biblioteki.
Obejrzyj zdjęcia w albumie p.M.Grzelczak.
Zobacz


         W dniu 25 maja 2009r. odbyło się spotkanie młodych aktorów - BAWIMY SIĘ W TEATR
Obejrzyj zdjęcia albumowe M.G.    Zobacz film
Zobacz


         Piątek, 29 maja 2009r. Uczestniczymy w "Rajdzie Szkolnictwa Specjalnego" ...
Obejrzyj zdjęcia w albumie p.M.Grzelczak. .
Zobacz


         Poniedziałek, 1 czerwca 2009r. Piknik i mnóstwo atrakcji z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka...
Obejrzyj zdjęcia w albumie p.M.Grzelczak. .
Zobacz


         Sobota, 6 czerwca 2009r. Uczestniczymy w Integracyjnym Spotkaniu z okazji Dnia Dziecka, na którym m.in. śpiewała dla nas znana piosenkarka Majka Jeżowska...
Obejrzyj zdjęcia w albumie p.M.Grzelczak. .
Zobacz


         Wtorek, 9 czerwca 2009r. W naszej szkole odbywał się III Integracyjny Turniej Aerobiku...
Obejrzyj zdjęcia w albumie p.M.Grzelczak. .
Zobacz


         Dnia 5 czerwca 2009r. po raz kolejny uczestniczyliśmy w przeglądzie twórczości dziecięcej "PREZENTACJE'2009", który odbył się na głównym Rynku Manufaktury.
Obejrzyj zdjęcia w albumie p.M.Grzelczak. .
Zobacz


         Piątek, 19 czerwca 2009r. UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO i... 2 miesiące wakacyjnej laby ;-)
Obejrzyj zdjęcia w albumie p.M.Grzelczak. .
Zakonczenie roku

COFNIJ SIĘ DO ROKU 2007/2008
STRONA W BUDOWIE