Wizyta Misjonarza X.Pawła Skolasińskiego

Poprzednie

Następne(www.malawi.alleluja.pl)


       Dnia 20 października 2006 roku odbyło się w naszej szkole niecodzienne spotkanie. Zawitał do nas gość z dalekiej Malawi- Misjonarz ks. Paweł Skolasiński (Salezjanin). W spotkaniu udział wzięli także przedstawiciele Rady Programowej IX Festiwalu Sztuk Wszelakich z DPS "Podgórna" w Łodzi. Dostojnego Gościa powitała Pani Dyrektor przy współudziale p. Magdaleny Grzelczak, z inicjatywy której, zostało zaaranżowane spotkanie.
       Ks.Paweł pochodzi z Wielkopolski. W pierwszych latach kapłańskiej posługi pracował kolejno w kilku polskich parafiach, ale jego serce wciąż wyrywało się na misje, aby tam pracować dla tych, którzy nic nie mają. W czasie dwugodzinnego spotkania zostało nam przybliżone życie ludzi z Malawi. Malawi leży w Afryce w odległości 12000 km od Polski.Ks. Paweł przebywa na misjach już dziewięć lat. Przygotowana prezentacja multimedialna ukazała silne więzy Misjonarza z ludnością tubylczą. Misje to nie tylko radość z głoszenia Chrystusa to także wiele różnych problemów.Mogliśmy się przekonać, oglądając film i zdjęcia przywiezione przez Księdza (np. ks. Paweł nadzorował budowę młyna). Pracy Misjonarza pomagają wolontariusze. Z wielka radością przyjmowani są przez mieszkańców Malawi.
        Spotkanie z niezwykłym Gościem upłynęło w ciepłej atmosferze i na długo zostanie w naszej pamięci. (tekst: mgr Magdalena Grzelczak)


"BAMBO"

Murzynek Bambo w Afryce mieszka,
Czarną ma skórę ten nasz koleżka.

Uczy się pilnie przez całe ranki
Ze swej murzyńskiej "Pierwszej czytanki".

A gdy do domu ze szkoły wraca,
Psoci, figluje - to jego praca.

Aż mama krzyczy: "Bambo, łobuzie!"
A Bambo czarną nadyma buzię.

Mama powiada: "Chodź do kąpieli",
A on się boi, że się wybieli.

Lecz mama kocha swojego synka,
Bo dobry chłopak z tego Murzynka.

Szkoda, że Bambo czarny, wesoły
Nie chodzi razem z nami do szkoły.


powrot do wydarzen