Szkolne wydarzenia

Wydarzenia szkolne w latach 2001 - 2004
Wydarzenia w roku szkolnym 2005/2006
Wydarzenia w roku szkolnym 2006/2007
Wydarzenia w roku szkolnym 2007/2008


Wydarzenia w roku szkolnym 2004/2005Zobacz jak wygląda teraz świetlica

         Dnia 1 września 2004r odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Po akademii uczniowie rozeszli się do swoich klas wraz z wychowawcami. Wszyscy zachwycaliśmy się pomieszczeniem świetlicy, które zmieniło się nie do poznania dzięki p. Julii Kuleszy, świetliczanki. P.Kulesza wraz z grupą swoich znajomych podczas wakacji radykalnie zmieniła kolorystykę i wystrój świetlicy umieszczając na ścianach wesołe malowidła. DZIĘKUJEMY!!!

Zobacz Jesienny bukiet
         Dnia 14 października 2004r na sali gimnastycznej odbyła się uroczystość z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ. Były występy uczniów. Kwiaty dla nauczycieli. Ślubowanie klasy pierwszej. Rozdanie nagród dyrektora. Podsumowanie konkursu na "Jesienny bukiet". Tego też dnia nasza koleżanka HELENA WCISŁO odebrała nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi. GRATULUJEMY!!! Z tej okazji pani Wcisło wspomogła pewną sumą naszą pracownię komputerową. Za te pieniążki kupimy SWITCH, który pozwoli nam korzystać w szkole z internetu. DZIĘKUJEMY!!!Oklaskujemy KRIM
         W jesienny, pochmurny dzień 21 października 2004 r.w naszej świetlicy zaświeciło słońce. W ramach świetlicowych spotkań z muzyką wystąpił zespół muzyczny KRIM z Zespołu Szkół Specjalnych Nr 7 w Łodzi. W skład zespołu tworzą uczniowie pod opieką nauczyciela od muzyki, pana mgr Zbyszka Tomczaka. Mieliśmy okazję wysłuchać 10 melodii w tym bardzo znaną "Konik na biegunach". Występ dostarczył nam wielu pozytywnych wrażeń estetycznych i wiele radości. Uczniowie tańczyli i śpiewali do znanych melodii. Mieliśmy również okazję do zapoznania się z brzmieniem instrumentów klawiszowych, dzwonków oraz akordeonu. Spotkanie zakończyło się gromkimi oklaskami i słowami uznania. (tekst:M.Grzelczak)

Konkurs recytatorski

W dniu 27 października uczniowie z klas edukacyjno-terapeutycznych wzięli udział w II Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Jesienna zaduma",organizowanym przez ZS nr 2 w Łodzi.
Kliknij po więcej informacji ...

         Dnia 28 października 2004r na terenie naszej szkoły odbyły się 3 godzinne zajęcia o charakterze szkoleniowym na temat: "GDY ZŁOŚĆ NAS DOPADA - JEST NA TO RADA". Objęto nimi klasy szkoły podstawowej dla dzieci upośledzonych umysłowo w stopniu lekkim. Zajecia prowadziły: Jolanta Ozimek, Katarzyna Kaźmierczak, Beata Brzezińska.
         W warsztatach wzięli udział chętni nauczyciele, którzy uczestniczyli w roli obserwatorów, w niektórych ćwiczeniach aktywnie pracując. Celem zajęć było - nabywanie umiejętności radzenia sobie z własną agresją oraz przestrzeganie norm i zachowań w życiu codziennym. Podczas warsztatów uczniowie pracowali w grupach metodami aktywnymi:
Omawianie sytuacji wywołujących złość

Na zakończenie każda klasa podpisała zobowiązanie do właściwego radzenia sobie z własną złością w sposób bezpieczny dla innych i nie kolidujący z ogólnie przyjętymi normami społecznymi.  (tekst:J.Ozimek)
Obejrzyj "pomniki przyjaźni": (P-1) ; (P-2) ; (P-3) ; (uczestnicy)         W dniu 10 listopada 2004 r. odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Niepodległości, wystawione w Domu Opieki Społecznej oraz w naszej szkole. Montaż słowno-muzyczny przygotowali
Szkolna dekoracja na 11 listopada
uczniowie klas gimnazjalnych pod kierunkiem nauczycieli muzyki (W.Matusiak i J.Saciuk), historii (R.Dałek) i języka polskiego(A.Doniec). Na scenie wystąpiło osiemnastu aktorów śpiewających pieśni o tematyce żołnierskiej i patriotycznej. Najciekawszym elementem widowiska było zaprezentowanie fragmentu "Lekcji polskiego" z "Syzyfowych prac" Stefana Żeromskiego oraz symboliczny podział Polski na trzy rozbiory. Dekoracją sceny był portret Józefa Piłsudskiego oraz flagi biało-czerwone umieszczone w rogu sali.
Przedstawienie wywołało wzruszenie na twarzach starszych osób, którym nasunęły się na myśl wspomnienia z lat ich młodości. Występ zakończono pieśnią "Żeby Polska" i powtórzeniem na życzenie widzów najpiękniejszych melodii. (tekst: A.Doniec)
Obejrzyj zdjęcia: (zapowiedź) (lekcja polskiego) (nasza publiczność) (rozdarcie Polski) (występ) (cukierki) (apel w szkole) ("Syzyfowe prace")


Warzywne cudaki
W dniu 10 listopada 2004
w naszej szkole odbył się tez I Międzyszkolny konkurs plastyczny "Cztery pory roku - Jesienne cudaki z warzyw i owoców".W konkursie brały udział gościnnie dzieci z zespołów edukacyjno - terapeutycznych z ZS nr 2 i z ZS nr 3. Zadaniem każdej z klas było przygotowanie zabawnych postaci z wykorzystaniem różnorodnych warzyw i owoców - darów jesieni...          Kliknij po więcej informacji ...
Spotkania z muzyką

W dniu 24 listopada 2004 roku o godzinie 8.55 w świetlicy dziennej w ramach spotkań z muzyką odbyło się niezwykłe spotkanie. Z przepięknym słowno -muzycznym programem wystąpili uczniowie z klasy III a z Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki, Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia...       Kliknij po więcej informacji ...Festiwal Sztuk Wszelakich

W listopadzie 2004 roku nasza Szkoła po raz kolejny miała okazję wziąć udział w VII Festiwalu Sztuk Wszelakich Osób Niepełnosprawnych. Dzieci zaprezentowały swoje prace na Wielkiej Wystawie Rysunku Dziecięcego w filii nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź-Górna ul. Cieszkowskiego 11a.
Kliknij po więcej informacji ...
Szkolne Andrzejki

Dnia 30 listopada 2004 r.nauczyciele Zespołu Nauczania Zintegrowanego wraz ze studentami IV roku Pedagogiki Specjalnej o kierunku oligofrenopedagogika zorganizowali "Andrzejki". Impreza miała miejsce w ramach praktyk studenckich odbywających się pod kierunkiem Beaty Brzezińskiej.W zabawie brały udział następujące klasy: I/II, III dla dzieci z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim oraz klasy I-III i V szkoły życia.
Kliknij po więcej informacji ...
II Międzyszkolny Konkurs Matematyczny

Dnia 2 grudnia 2004 r. p.Beata Brzezińska i p.Anna Zemrak zorganizowały Międzyszkolny Konkurs Matematyczny pt. "Między Nami Cyferkami". Impreza przeznaczona była dla uczniów III klas z lekkim upośledzeniem umysłowym. Ma ona charakter cykliczny i jest organizowana już po raz drugi.
Kliknij po więcej informacji ...Mikołajki 2004

Dnia 6 grudnia odwiedził naszą szkołę św. Mikołaj. W trakcie trwania zabawy odbyła się aukcja kartek świątecznych, aniołków oraz ozdób choinkowych, którą zorganizowały ...
Kliknij po więcej informacji ...Jasełka 2004/2005

W dniu 16 grudnia uczniowie poraz kolejny przygotowali przedstawienie zwiazane z narodzeniem Pana Jezusa - Jasełkę. W przygotowanie uroczystości zaangażowana była duża liczba uczniów oraz nauczycieli.
Kliknij po więcej informacji ...
I festiwal piosenki o...

Dnia 3 lutego w naszej szkole po raz pierwszy odbył się I Integracyjny Festiwal Piosenki o Łodzi i Regionie z inicjatywy p.Joli Saciuk i p.Wojciecha Matusiaka. Honorowy patronat obiął Prezydent Miasta Łodzi. Była telewizja, radio, prasa...
Kliknij po więcej informacji ...
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Dnia 9 lutego 2005r.w Zespole Szkół Specjalnych Nr 5 przy ul. Plantowej 5 odbył się I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski - "Zima da się lubić",w którym brało udział pięć placówek specjalnych (ZSS NR 2, 4, 5, 6 i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy ze Zgierza). Dla wyrównania poziomu wybrano uczniów tylko z klas szóstych. Konkurs poprowadziły p.Monika Radosz i p.Aneta Staniewska a wspaniałą oprawę muzyczną jak zwykle zapewił p.Wojciech Matusiak. Młodzi recytatorzy przygotowali wiersze i montaże słowno-muzyczne o tematyce zimowej. Poszerzyli także swoją wiedzę na temat: prawidłowej recytacji, dykcji, emisji głosu, teatru lalek. Ponadto rozwijali swoje umiejętności plastyczne i muzyczne. W konkursie nie było przegranych, bowiem wszyscy zajęli I miejsca. Zarówno szkoły jak i uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe, dyplomy i słodkie upominki. Skład komisji oceniającej to: zaproszeni goście: p.wizytator szkolnictwa specjalnego z Kuratorium Oświaty Barbara Łaska, aktorzy z łódzkich teatrów p.Katarzyna Tarkowska i p.Robert Wojciechowski oraz dyrekcja szkoły p. dyr.Anna Burdyka i wicedyrektor p.Anna Sztajnert.
Łódź w piosenkach

Dnia 17 marca w ramach świetlicowych spotkań z muzyką na zaproszenie p.Magdy Grzelczak wystąpiła pani Anna Łukasik z repertuarem "ŁÓDŹ W PIOSENKACH". Recital uczniom bardzo się podobał. Piosenkarka bisowała nowocześnie zaaranżowaną piosenką "Prząźniczki". Poprzez to spotkanie Łódź stała się nam jeszcze bliższa. (P-1) ; (P-2)
HERBATA

W dniu 31 marca odbyła się dwu godzinna lekcja otwarta prowadzona przez p. Jolę Ozimek w klasie III gimnazjum, której temat brzmiał: "HERBATA - tajemniczy napój z dalekiego świata". W lekcji tej uczestniczyli nauczyciele i dyrekcja naszej szkoły. Pani Jola zastosowała ciekawe metody nauczania i środki dydaktyczne (m.in. herbaty z całego świata i przyrządy do jej parzenia). Wielką atrakcją było przygotowanie przez uczniów herbaciarni i częstowanie złocistym napojem przybyłych gości. Dzięki tej lekcji dowiedzieliśmy się gdzie uprawia się herbatę, jak wyglądają jej krzewy, doświadczyliśmy "rytuału" parzenia i picia herbaty.
Pierwsza pomoc

Dnia 1 kwietnia p.Monika Radosz zorganizowała dla wszystkich uczniów naszej szkoły POKAZ UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY. Zaproszeni goście (3 energiczne młode dziewczyny) pokazywali jak należy udzielać pomocy ofiarom różnych wypadków tak aby pomóc a nie zaszkodzić. Była to bardzo ważna lekcja. Dzięki tej wiedzy będziemy wiedzieli jak postępować w sytuacji,gdy nasze działanie może uratować komuś życie.II Olimpiada Multimedialna

Dnia 19 maja tym razem w murach naszej szkoły odbyła się II Międzyszkolna Olimpiada Multimedialna. Celem tej imprezy, zorganizowanej przez nauczycieli informatyki - p.Agnieszkę Latoszewską i p.Radosława Dałka było nie tylko wzbogacanie wiedzy uczniów z zakresu technologii informacyjnej ale i też integracja i dobra zabawa młodzieży z różnych szkół....(WIĘCEJ...)) (foto-1) ; (foto-2)Dzień Dziecka

Dnia 2 czerwca nauczyciele zespołu nauczania zintegrowanego i studenci II roku Pedagogiki Specjalnej przygotowali dla uczniów klas młodszych zabawy i gry taneczne z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Wspólnie tańczyliśmy min. polkę i kujawiaka. Na koniec zabawy dzieci otrzymały słodkie niespodzianki.
Tęcza

W roku szkolnym 2004/2005 pani Beata Brzezińska w klasie III realizowała program profilaktyczny "Tęcza". Przy wspólnej zabawie poznawaliśmy uczucia, które towarzyszą nam w życiu codziennym, także i te negatywne. Dowiedzieliśmy się jakie są nasze mocne strony. Zobaczyliśmy, że ludzie mogą się różnić między sobą i nauczyliśmy się akceptować te różnice.Uczyliśmy się także, jak opanować złość i jak rozwiązywać w sposób pokojowy konflikty. Stworzyliśmy klasowe zasady przeciwko przemocy, które staramy się codziennie przestrzegać. Wiemy już, że są sytuacje w życiu, kiedy możemy powiedzieć "nie" i znamy osoby do których możemy zwrócić się o pomoc.Żegnaj szkoło!

Dnia 24 czerwca nadszedł wreszcie tak długo oczekiwany Koniec Roku Szkolnego. Uczniowie (ci duzi i ci mali) piękne artystyczne programy zaprezentowali. Pożegnaliśmy III klasy gimnazjalne. Na wszystkich ogromne wrażenie wywarł taniec - "polonez" wykonany przez gimnazjalistów. Były kwiaty, podziękowania, łzy wzruszenia ale i radość, że już od jutra ... WAKACJE!!! (Kwiaty) ; (Polonez)


STRONA W BUDOWIE