DOM DZIENNEGO POBYTU
DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
przy ulicy Rojnej 18aZobacz aktualności
Aktualne wydarzenia

KLIKNIJ!!!
     Nauczyciele prowadzący zajęcia dydaktyczne na terenie filii współpracują z pracownikami tamtejszej placówki opiekuńczej. Często są współorganizatorami różnych imprez. Do stałych uroczystości należą: Mikołajki, Wigilia Bożego Narodzenia, zabawy karnawałowe, topienie Marzanny, dzielenie się wielkanocnym jajkiem oraz uroczystość z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka pt. "Radość o poranku", odbywająca się w kinie "Przedwiośnie".
     Na terenie filii działa od wielu lat Teatrzyk "Troska", który współtworzą nauczycielki naszej Szkoły. Bierze on udział w różnych festiwalach odnosząc sukcesy (np. I miejsce na I Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych 2003r)


Kawiarenka DOOKOŁA ŚWIATA

W roku szkolnym 2002/2003 w filii Szkoły powstała Kawiarenka DOOKOŁA ŚWIATA. W Kawiarence odbyło się szereg spotkań, na których dzieci miały okazję w przystępnej formie poznać kulturę i zwyczaje ludzi żyjących w innych krajach. Zaproszeni goście dzielili się wrażeniami z ciekawych podróży lub opowiadali o swoim życiu poza granicami kraju. Mieliśmy okazję choć na chwilę przenieść się do Egiptu, USA, Włoch, indiańskiej wioski.
Planowane są kolejne spotkania o których będziemy informować.Na spotkaniu pt. "Mój przyjaciel Winnetou" wspólnie bawili się uczniowie szkoły oraz grupa dzieci z Przedszkola Nr 123


Piramida już stoi teraz można nakarmić wielbłąda - spotkanie pt. "W cieniu piramid"
Święto Latawca

W dniu 26.09.03r. na terenie filii odbyło się Święto latawca zorganizowane przez A. Dobrowolską, A. Kuletę-Lubisz oraz A. Pawlak. Gośćmi filii byli uczniowie naszej Szkoły z ulicy Plantowej. Podczas wspólnej zabawy w ogrodzie można było podziwiać przepiękne i bardzo pomysłowe latawce wykonane przez każdą z klas. Uczestnicy zapoznali się z budową latawca oraz wzięli udział w wielu konkursach (np. Rzut samolocikiem z papieru na odległość). Nastąpiło też rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy latawiec. Wszyscy znakomicie się bawili przy piosence "Latawiec" naśladując ruchy nauczycieli. Uroczystość zakończył poczęstunek dla wszystkich przybyłych.ROK SZKOLNY 2004/2005     W dniu 29.IX. 2004r., na terenie Bałuckiego Ośrodka Kultury LUTNIA, odbyło się otwarcie II Wystawy plastycznej w Galerii Młodych Niekoniecznie Sprawnych pod hasłem "A mnie jest szkoda lata". Wystawie towarzyszyły III Warsztaty Wymiany Doświadczeń na temat "Wakacyjny pociąg", podczas których zaprezentowane zostały: różne techniki plastyczne wykorzystane do ozdabiania wagonów pociągu. Ponadto zaproszeni goście wzięli udział w pląsach, ilustrowaniu ruchem piosenek o treści wakacyjnej oraz w zabawach z chustą animacyjną. Słodki poczęstunek uprzyjemnił spotkanie kilkudziesięciu dzieciom z różnych placówek kształcenia specjalnego, w tym także uczniom naszej Szkoły wraz z nauczycielami. Wystawę oraz Warsztaty zorganizowały: K. Ciesiołkiewicz oraz H. Wcisło we współpracy z Ośrodkiem Adaptacyjnym, Bałuckim Domem Kultury LUTNIA i Radą Osiedla Teofilów-Wielkopolska.


JESIENNY BUKIET

     W październiku 2004r. odbył się II konkurs plastyczny "Jesienny bukiet", zorganizowany przez nauczycielki z filii: K. Ciesiołkiewicz oraz H. Wcisło. W tym roku uczestniczyli w nim podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej, działających na terenie naszej Szkoły. Urządzona w holu Szkoły wystawa wzbudzała duże zainteresowanie nie tylko wśród uczniów i nauczycieli, lecz także wśród rodziców naszych wychowanków. 14 października nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i nagród uczestnikom konkursu.


Święto ziemniaczanej rodzinki

     W listopadzie 2004r. odbyło się na terenie Ośrodka Adaptacyjnego spotkania uczniów naszej Szkoły poświęcone poszerzeniu wiedzy przyrodniczej o ziemniakach. Dzieci biorąc udział w scenkach dramowych, konkursach i zabawach miały możliwość poznać historię ziemniaków oraz skosztować potraw z nich przygotowanych. Pomysłodawcą była pani A. Dobrowolska, która zaprosiła do współpracy koleżanki: A.Kuletę-Łubisz, A.Pawlak i B. Hachorkiewicz.


ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

     W niezwykle tajemniczej atmosferze odbyły się na terenie Ośrodka Adaptacyjnego "Andrzejki" zorganizowane przez M. Różycką i A. Kuletę-Łubisz. Nauczycielki wykorzystały elementy pedagogiki zabawy i dramy. Ciekawe wróżby i zabawy ze zmianą tempa w muzyce sprawiły wiele radości nie tylko dzieciom, lecz również nauczycielkom i na długo pozostały w ich pamięci.(oprac.tekst.: K. Ciesiołkiewicz)


W ZAKOPANEM

      Na początku września 2004r. M. Wojtania i B. Hachorkiewicz zorganizowały dla uczniów 10-dniową wycieczkę kulturalno-krajoznawczą do Zakopanego i jego okolic pod hasłem "Barwne happeningi w Tatrzańskim Parku Narodowym". Dzieci zapoznały się z folklorem ziem górskich, wytworami sztuki ludowej, zwiedziły Czorsztyn i Niedzicę oraz odbyły szereg pieszych wycieczek po szlakach turystycznych. (tekst.: K. Ciesiołkiewicz)


Turnus rehabilitacyjny

     Na przełomie listopada i grudnia 2004r. dzieci wyjechały na turnus rehabilitacyjny do Kaolinowa. Podczas turnusu odbywało się usprawnianie funkcji poznawczych poprzez prowadzenie terapii plastycznej, muzycznej i ruchowej. Dzieci zwiedziły też Spałę oraz stadninę koni w Bogusławicach. Organizatorkami były: M. Wojtania i B. Hachorkiewicz. (oprac.: K. Ciesiołkiewicz)


 Karnawałowa MASKA

      W lutym 2005r. okres karnawału zakończyła w Ośrodku Adaptacyjnym zabawa ostatkowa pod hasłem "Karnawałowa maska", zorganizowana przez nauczycielki: B. Hachorkiewicz oraz A. Dobrowolską. Oryginalne przebrania, konkursy zręcznościowe i plastyczne, taneczne ewolucje i wreszcie wybór najładniejszej maski karnawałowej sprawiły moc radości uczestnikom zabawy. (tekst.: K. Ciesiołkiewicz)


 Pisanka wielkanocna

     W kwietniu 2005r. M. Różycka oraz A. Kuleta-Łubisz zorganizowały dla uczniów konkurs "Pisanka Wielkanocna" oraz urządziły wystawę ciekawych i różnorodnych prac w Ośrodku Adaptacyjnym. Konkurs pozwolił dzieciom poczuć się artystami. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.(oprac.: K. Ciesiołkiewicz)


   Wielkanocne Obyczaje

     Również w kwietniu 2005r. rodzice naszych uczniów mieli okazję uczestniczyć wraz ze swoimi dziećmi w warsztatach pod hasłem "Wielkanocne obyczaje", zorganizowanych przez K. Ciesiołkiewicz i A. Pawlak. Wykonywanie zadań wspólnie z dziećmi, taniec z chustami oraz gimnastyka metodą Kniessów pozwoliły rodzicom poznać niektóre metody aktywizujące stosowane przez nauczycielki w pracy dydaktycznej. (tekst.: K. Ciesiołkiewicz)


 WIOSNA

     Szereg ciekawych pomysłów na pobudzenie aktywności uczniów poprzez ruch, piosenkę, wiersz i prace plastyczne przedstawiły na zorganizowanych przez siebie warsztatach dla nauczycieli, z cyklu "Cztery pory roku - wiosna", K. Ciesiołkiewicz, H. Wcisło i A. Dobrowolska.(oprac.: K. Ciesiołkiewicz)


 Radość o poranku

     W maju 2005r. odbyła się w restauracji DEMBSKI cykliczna impreza z okazji Dnia Matki i Dziecka "Radość o poranku", której organizatorem była M. Wojtania. Aktywny udział w tym przedsięwzięciu wzięli wszyscy członkowie zespołu, pomagając pracownikom Ośrodka Adaptacyjnego w przygotowaniach, występując na scenie w ramach programu "Dorośli dzieciom" oraz prowadząc zabawę taneczną dla gości.(tekst.: K. Ciesiołkiewicz)


   W słońcu ITALII

     Na początku czerwca 2005r. H. Wcisło wraz z K. Ciesiołkiewicz zorganizowały spotkanie w Kawiarence Dookoła Świata na temat "W słońcu Italii". Dzieci poznały nie tylko podstawowe zabytki, charakterystyczne potrawy i muzykę włoską, lecz także miały okazję nauczyć się kilku włoskich słów i skosztować własnoręcznie przygotowanej pizzy. (oprac.: K. Ciesiołkiewicz)


   TO JUŻ LATO

     W czerwcu odbył się również piknik "To już lato", przygotowany przez H. Wcisło, K. Ciesiołkiewicz i M. Wojtanię. Dzieci wzięły udział w pląsach, zajęciach plastycznych i sportowych. Urządzona też została wystawa motyli. Wszyscy uczestnicy mogli rozkoszować się pysznymi kiełbaskami z grilla.(tekst.: K. Ciesiołkiewicz)ROK SZKOLNY 2005/2006


 Cztery pory roku: "LATO"

     Propozycje pobudzające aktywność uczniów poprzez ruch, wiersz piosenkę i prace plastyczne, zakończyły cykl warsztatów "Lato" przeprowadzonych przez K. Ciesiołkiewicz, A. Dobrowolską i H. Wcisło na terenie Ośrodka Adaptacyjnego we wrześniu 2005r. Zaprezentowane zabawy ruchowe, pląsy i prace plastyczne związane były ze środowiskami, w których można spędzić wakacje. Ciekawe pomysły i miła atmosfera pozwoliły uczestnikom warsztatów w naturalny sposób przyswoić sobie nowe pomysły i stały się zachętą do ich zastosowania podczas własnych zajęć.(tekst.: K. Ciesiołkiewicz)


III konkurs plastyczny: "Jesienny bukiet"

     Tradycją stał się konkurs plastyczny, przeprowadzany w październiku przez koleżanki K. Ciesiołkiewicz i H. Wcisło. W jego wyniku powstaje wystawa przyciągająca wzrok wszystkich osób wchodzących do szkoły. W tym roku wzorem lat ubiegłych piękne kompozycje wykonali uczniowie pod kierunkiem nauczycieli oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej. Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy i słodycze. (oprac.: K. Ciesiołkiewicz)


  ANDRZEJKI

     30 listopada na terenie Ośrodka Adaptacyjnego odbyły się, tradycyjnie już, Andrzejki zorganizowane przez A.Dobrowolską i A.Kuletę-Łubisz we współpracy z pracownikami Ośrodka. Atrakcyjne wróżby, zabawy muzyczne i ruchowe były nie tylko powodem do radości dla dzieci, lecz także propozycjami do wykorzystania w pracy dydaktyczno- wychowawczej dla nauczycieli.(tekst.: K. Ciesiołkiewicz)


 Wycieczka do Szczyrku

     W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem "Troska" M. Wojtania i B. Hachorkiewicz zorganizowały w grudniu pięciodniową wycieczkę turystyczno-krajoznawczą do Szczyrku. Uczestnicy wędrowali po wyznaczonych szlakach oraz zwiedzili Bielsko-Białą i Wisłę. Dzieci miały również możliwość wzięcia udziału w seansie terapeutycznym w grocie solnej. Program rekreacyjno-wypoczynkowy wycieczki opracowała B. Hachorkiewicz.(tekst.: K. Ciesiołkiewicz)


   Warsztaty plastyczne

     14 grudnia odbyły się na terenie Ośrodka Adaptacyjnego warsztaty poświęcone prezentacji różnych technik plastycznych. Były to techniki wykonywania tła, kolaż, papierowe płaskorzeźby, kalkografia, prace z wykorzystaniem sznurka oraz ozdoby świąteczne. Przedstawione propozycje wzbudziły duże zainteresowanie uczestników, a część z nich została wykorzystana podczas przygotowywania świątecznych kartek i upominków pod choinkę. Warsztaty prowadziły K. Ciesiołkiewicz i H. Wcisło. (oprac.: K. Ciesiołkiewicz)


   Inscenizacja "Kolędnicy"

     W styczniu A. Dobrowolska, M. Antoszczyk-Wojdyła i A. Kuleta-Łubisz zaprezentowały przedstawienie "Kolędnicy" nawiązujące do tradycji karnawałowego kolędowania.Dzieci z zespołu przedszkolnego oraz jedna z podopiecznych O.A. zaprezentowały znane kolędy. Tekst opracowała A. Dobrowolska a stroje przygotowały wszystkie organizatorki. Wspaniałe wykonanie wprowadziło widzów w niepowtarzalny nastrój.(tekst.: K. Ciesiołkiewicz)


   KONKURS "Karnawałowa maska"

     W lutym 2006r. A.Dobrowolska, A.Kuleta-Lubisz i M.Antoszczyk-Wojdyła zorganizowały konkurs na karnawałową maskę. Konkursowe prace wykonane przez uczniów naszej szkoły i podopiecznych O.A. przypominały wszystkim o karnawale zdobiąc hol szkoły. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy z rąk pani Dyrektor i słodkie upominki pozyskane na ten cel od sponsora przez A. Kuletę-Łubisz. Wręczanie nagród urozmaicił występ przedszkolaków przygotowany przez organizatorki konkursu. (tekst.: K. Ciesiołkiewicz)


  ZABAWA KARNAWAŁOWA
"Wesołe pszczółki"


     Również w lutym odbyła się, jak co roku, zabawa karnawałowa, którą zorganizowała B.Hachorkiewicz we współpracy z opiekunkami z Ośrodka. W trakcie zabawy tanecznej odbyły się liczne konkursy muzyczne i sprawnościowe. Dodatkową atrakcją było rozstrzygnięcie konkursu "Karnawałowy balon", zorganizowanego przez H.Wcisło.Imprezę zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci.(tekst.: K. Ciesiołkiewicz)


   LEKCJA OTWARTA
przeprowadzona Metodą Dobrego Startu na temat "Sanki"


      15.02.06r. K.Ciesiołkiewicz przeprowadziła lekcję otwartą z dziećmi upośledzonymi w stopniu umiarkowanym i znacznym. Celem zajęć było zaprezentowanie metody dobrego startu w pracy z dziećmi głębiej upośledzonymi umysłowo. Obserwatorami lekcji byli nauczyciele z ZSS nr 5 oraz opiekunki z Ośrodka, a także pani Dyrektor szkoły i kierownik Ośrodka. Najbardziej podobały się ćwiczenia rytmiczne na woreczkach z grochem i rysowanie wzoru po śladzie na materiałach o różnej fakturze. Zajęcia przyczyniły się do wzbogacenia wiedzy pedagogicznej nauczycieli. (tekst.: K. Ciesiołkiewicz)


   DZIEŃ KOBIET

     Z okazji Dnia Kobiet, 8 marca do Ośrodka na zaproszenie K.Ciesiołkiewicz, H.Wcisło i M.Antoszczyk-Wojdyły przybyły mamy i babcie uczniów zespołów klas: I-III i IV-VI oraz podopiecznych Ośrodka. Zaproszone panie otrzymały upominki przygotowane wcześniej z uczniami a słodki poczęstunek, tańce integracyjne i zabawy z chustą animacyjną stały się okazją do zacieśnienia więzi między uczniami, ich bliskimi i szkołą.(tekst.: K. Ciesiołkiewicz)


   RADA SAMOKSZTAŁCENIOWA na temat
"Metody aktywizujące oraz elementy pedagogiki zabawy w pracy z uczniem"


     04.05.2006r. K.Ciesiołkiewicz przeprowadziła, wspólnie z nauczycielem Publicznego Gimnazjum Nr 16, szkolenie rady pedagogicznej w formie warsztatów na temat "Metody aktywizujące oraz elementy pedagogiki zabawy w pracy z uczniem". Celem ogólnym zajęć było wzbogacenie wiedzy nauczycieli i kształtowanie praktycznych umiejętności wykorzystywania metod aktywizujących oraz metod pedagogiki zabawy w pracy dydaktycznej i wychowawczej. Uczestnicy poznali metody: diagnozy zespołu ("Narysuj ludzika"), twórczego rozwiązywania problemu ("Lotka z czterech rogów"), sprawdzenia i utrwalenia wiadomości ("Domino różnych mądrości", "Prawda czy fałsz") oraz integrowali się podczas tańca "Carnevalito'. (tekst.: K. Ciesiołkiewicz)


   RADOŚĆ O PORANKU
Impreza integracyjna z okazji Dnia Matki i Dziecka


     W maju w restauracji "Oscar" w Łodzi odbyła się cykliczna impreza pod hasłem "Radość o poranku". Za całość odpowiedzialna była B.Hachorkiewicz. Imprezę uświetniły swym występem dzieci z naszej szkoły prezentując tańce ludowe i układ aerobicu oraz zespół tańca "Czarne stopy", który zaprezentował kilka układów tańca współczesnego. Podczas występów goście delektowali się smakołykami a imprezę zakończyła wspólna zabawa przy muzyce.(tekst.: K. Ciesiołkiewicz)


   WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI
Terapia psychologiczna na wesoło


     W czerwcu A. Dobrowolska i A. Kuleta-Łubisz przeprowadziły dla nauczycieli filii szkoły i pracowników Ośrodka. warsztaty p.t."Terapia psychologiczna na wesoło". Celem zajęć było zaprezentowanie uczestnikom prostych ćwiczeń wykorzystywanych w muzykoterapii, art-terapii, choreoterapii a także ćwiczeń polegających na wizualizacji jak również elementów kinezjologii edukacyjnej i ćwiczeń relaksacyjnych.(tekst.: K. Ciesiołkiewicz)


   PIKNIK "TO JUŻ LATO"

     Na pożegnanie roku szkolnego K.Ciesiołkiewicz i H.Wcisło zaprosiły wszystkich podopiecznych Ośrodka, jego pracowników i nauczycieli do wspólnej zabawy na zorganizowanym przez nie pikniku pod hasłem "Lato z Indianami". Podczas pikników odbyły się animacje plastyczne, pląsy, zawody sportowe, zabawy z chustą animacyjną oraz pokaz magii przez szamana. (tekst.: K. Ciesiołkiewicz)
ROK SZKOLNY 2006/2007


 IV Konkurs plastyczny "Jesienny bukiet":

     W październiku nauczycielki z filii: K.Ciesiołkiewicz, H.Wcisło i A.Kuleta-Łubisz zorganizowały IV już konkurs plastyczny pod nazwą "Jesienny bukiet". Celem jego było uwrażliwienie uczniów na piękno przyrody, pobudzenie ich twórczej aktywności oraz stworzenie oryginalnej dekoracji szkoły. Rozstrzygnięcie konkursu oraz rozdanie nagród odbyło się w dniu 13 października 2006r. (tekst.: K. Ciesiołkiewicz)


 Lekcja otwarta "Jesienny poranny krąg":

     Metodę porannego kręgu w pracy z dziećmi głęboko upośledzonymi umysłowo zaprezentowała koleżanka A.Kuleta-Łubisz. Nauczyciele mogli zobaczyć wykorzystanie stymulacji polisensorycznej i poznać ciekawe pomysły na rozwijanie komunikacji z uczniem za pomocą mowy ciała, języka emocji, bodźców sygnałowych, gestów, symboli i w sposób werbalny. (tekst.: K. Ciesiołkiewicz)


Zobacz foto:)  Andrzejki:

     30 listopada H.Wcisło i K.Ciesiołkiewicz zorganizowały wraz z opiekunami Ośrodka Adaptacyjnego "Andrzejki". Wróżby przeplatały się z inscenizowanym przez organizatorki tańcem. W połączeniu z ciekawą dekoracją i strojami wróżek stworzyły tajemniczą atmosferę i dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń.(tekst.: K. Ciesiołkiewicz)


 Karty pracy:

     Do biblioteki szkolnej zostały przekazaneprzez K.Ciesiołkiewicz i H.Wcisło, karty pracy dla uczniów upośledzonych umysłowo w stopniu umiarkowanym i znacznym. Proste zadania z zakresu funkcjonowania w środowisku i historyjki obrazkowe mają służyć nie tylko jako sprawdzone już formy pracy, lecz również stać się inspiracją dla innych nauczycieli do opracowania własnych pomysłów. (tekst.: K. Ciesiołkiewicz)


 KONKURS "KARNAWAŁOWA MASKA":

     Tradycyjnie już, w lutym, został zorganizowany konkurs na najpiękniejszą "Maskę karnawałową". W tym roku uczestnicy dodatkowo mogli wykazać się inwencją twórczą i przygotować również "Czapkę na karnawał". Organizatorki: A.Kuleta-Łubisz, A.Dobrowolska i B.Hachorkiewicz we współpracy z A.Cichosz-Modzelewską nagrodziły wszystkich uczestników konkursu. Prace zostały wyeksponowane w holu szkoły a wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. (tekst.: K. Ciesiołkiewicz)


 BAL OSTATKOWY "WESOŁE MOTYLE":

     Karnawałowe szaleństwo zostało zakończone balem ostatkowym pod hasłem "Wesołe motyle". W czasie imprezy dzieci z terenu Ośrodka Adaptacyjnego miały możliwość wziąć udział w różnorodnych grach i zabawach: tanecznych, ruchowych oraz plastycznych. Bal zorganizowały: B.Hachorkiewicz, A.Dobrowolska i A.Kuleta-Łubisz we współpracy z opiekunką Ośrodka Adaptacyjnego. (tekst.: K. Ciesiołkiewicz)


 ZABAWY ZIMOWE NA ŚNIEGU I LODZIE:

     W lutym 2007r. uczniowie naszej szkoły oraz podopieczni Ośrodka Adaptacyjnego wzięli udział w imprezie integracyjnej, na temat "Zabawy zimowe na śniegu i lodzie", zorganizowanej przez K.Ciesiołkiewicz i H.Wcisło we współpracy z opiekunkami Ośrodka. Ciekawe zabawy ruchowe, piosenki ilustrowane ruchem, konkursy oraz zajęcia plastyczne pozwoliły dzieciom w atrakcyjny sposób utrwalić wiadomości o zimie. (tekst.: K. Ciesiołkiewicz)


 W ZDROWYM CIEL ZDROWY DUCH:

     W kwietniu 2007r. odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "W zdrowym ciele, zdrowy duch", które zorganizowały nauczycielki: H.Wcisło oraz K.Ciesiołkiewicz wraz z opiekunkami Ośrodka Adaptacyjnego. Dzieci ilustrowały między innymi ruchem wiersz J.Tuwima pt."Rzepka", brały udział w aerobicu, układały wiosenne domino i przygotowały sałatkę z nowalijek. Impreza propagowała zdrowy i aktywny styl życia. (tekst.: K. Ciesiołkiewicz)


 MAJOWA ŁĄKA:

     Nauczycielki: A.Dobrowolska, B.Hachorkiewicz i A.Kuleta-Łubisz przeprowadziły w maju zajęcia warsztatowe dla dzieci pt. "Majowa łąka", wykorzystując zabawy muzyczno-ruchowe oraz proste techniki plastyczne. Uczestnicy wspaniale się bawili tworząc piękną pracę plastyczną-łąkę. Całemu spotkaniu towarzyszyły kojące dźwięki dobiegające prosto z łąki tj.; kumkanie żab, gra świerszczy, śpiew ptaków oraz bzyczenie owadów. (tekst.: K. Ciesiołkiewicz)


 RAZ NA LUDOWO:

     W czerwcu odbył się coroczny piknik "To już lato", organizowany przez L.Wcisło i K.Ciesiołkiewicz oraz opiekunki z Ośrodka Adaptacyjnego. Hasło tegorocznego spotkania brzmiało "Raz na ludowo". Celem imprezy było przybliżenie dzieciom kultury ludowej oraz wskazanie im różnych sposobów spędzania czasu wolnego. Przyśpiewki z różnych regionów kraju, ozdabianie wianków i pawich piór, rzeźbienie w glinie, oraz tańce przy muzyce ludowej cieszyły się dużą popularnością zarówno u dzieci, jak i dorosłych. (tekst.: K. Ciesiołkiewicz)


 WYCIECZKA do ośrodka jeździeckiego:

     Przed końcem roku szkolnego odbyła się wycieczka do ośrodka jeździeckiego w Wiśniowej Górze, zorganizowana przez koleżankę A.Kuletę-Łubisz. Dzień był pełen atrakcji dla wszystkich uczestników. Dzieci obejrzały stajnie z końmi, jeździły bryczkami po pobliskim lesie oraz posilały się kiełbaskami pieczonymi przy ognisku. (tekst.: K.Ciesiołkiewicz)


ROK SZKOLNY 2007/2008


 V Konkurs plastyczny "Jesienny bukiet":

     W październiku, jak co roku, odbył się kolejny konkurs uruchamiający wyobraźnię uczniów i pozwalający wykorzystać piękno jesieni. Pomysłowe kompozycje ozdobiły naszą szkołę a ich twórcy otrzymali dyplomy i nagrody. Konkurs zorganizowały: L.Wcisło, K.Ciesiołkiewicz, A.Kuleta-Łubisz oraz M.Antoszczyk-Wojdyła. (tekst.: K.Ciesiołkiewicz)


 II spotkanie z cyklu "W zdrowym ciele zdrowy duch":

     II spotkanie z cyklu "W zdrowym ciele zdrowy duch" propagowało wśród dzieci zdrowy i aktywny styl życia jesienią. Taniec z rekwizytami przy piosence "Witaminki", zabawa "Kto zdrowo się odżywia?", zagadki, konkursy oraz wykonanie i spożywanie surówki z kiszonej kapusty, marchewki i jabłka było nauką przez zabawę. Imprezę zorganizowały wraz z opiekunkami Ośrodka Adaptacyjnego nauczycielki: K.Ciesiołkiewicz, H.Wcisło i M.Antoszczyk-Wojdyła. (tekst.: K. Ciesiołkiewicz)


Zobacz foto:)  Wycieczka do straży pożarnej:

     Poznanie specyfiki pracy strażaka, jego narzędzi pracy oraz terenu jednostki przy Placu Wolności w naszym mieście, dostarczyło dzieciom niezapomnianych wrażeń. Wycieczkę w listopadzie zorganizowały wspólnie z opiekunkami Ośrodka Adaptacyjnego nauczycielki: K.Ciesiołkiewicz i M.Antoszczyk-Wojdyła.(tekst.: K. Ciesiołkiewicz)


 Warsztaty plastyczne dla dzieci:

     Jesienną tematykę wykorzystały do zajęć plastycznych z uczniami grup rewalidacyjno-wychowawczych nauczycielki: A.Kuleta-Łubisz oraz M.Antoszczyk-Wojdyła. Celem zajęć było motywowanie dzieci do podejmowania aktywności oraz dostarczenie im nowych doświadczeń dotykowych. (tekst.: K.Ciesiołkiewicz)


 III spotkanie z cyklu "W zdrowym ciele zdrowy duch":

     Aktywne i bezpieczne korzystanie z uroków zimy pozwala na zachowanie zdrowia i daje możliwość przeżycia wielu radosnych chwil. O tym mogły przekonać się dzieci uczestniczące w zajęciach, zorganizowanych przez nauczycielki: K.Ciesiołkiewicz i H.Wcisło we współpracy z opiekunkami Ośrodka Adaptacyjnego. W pamięci uczestników spotkania najbardziej utkwiła bitwa na śnieżki, tańce przy wesołych piosenkach oraz wykonanie zimowego krajobrazu na dużej planszy. (tekst.: K. Ciesiołkiewicz)


 Bajkowy bal przebierańców:

     5 lutego 2008r. odbyła się zabawa ostatkowa, zorganizowana przez K.Ciesiołkiewicz, M.Antoszczyk-Wojdyłę i opiekunki Ośrodka Adaptacyjnego. W programie oprócz zabawy tanecznej przeprowadzone zostały atrakcyjne konkursy. Między innymi było to odgadywanie bajek na podstawie usłyszanych fragmentów piosenek. Na zakończenie wybrany został najciekawszy strój. Piękna dekoracja sali oraz słodki poczęstunek stanowiły dodatkową atrakcję dla dzieci. (tekst.: K.Ciesiołkiewicz)


  Zajęcia warsztatowe "Zimowe barwy":

      Kolejne warsztaty plastyczne z uczniami grup rewalidacyjno-wychowawczych przeprowadziły nauczycielki: M.Antoszczyk-Wojdyła, A.Kuleta-Łubisz oraz B.Hachorkiewicz. Podczas zajęć zastosowane zostały elementy metody "porannego kręgu" oraz metody relaksacyjnej. Zabawa płatkami śniegu, malowanie palcami oraz wykorzystanie masy mydlanej pozwoliły między innymi na usprawnienie małej motoryki, percepcji dotykowej i wzrokowej dzieci. (tekst.: K. Ciesiołkiewicz)


  IV spotkanie z cyklu "W zdrowym ciele zdrowy duch"

      "Dbamy o czystość i higienę osobistą" - to hasło spotkania propagującego zasady zdrowego trybu życia, zorganizowanego przez nauczycielki: H.Wcisło, K.Ciesiołkiewicz i M.Antoszczyk-Wojdyłę we współpracy z opiekunkami Ośrodka Adaptacyjnego. Dzieci ilustrowały między innymi ruchem piosenkę "Jak się myć, pokażę ja wam", rozpoznawały dotykiem przybory toaletowe i robiły bańki mydlane. Atrakcją było zademonstrowanie przez panią pielęgniarkę, na dużym modelu, prawidłowego mycia zębów. Uczestnicy wykonali także elementy do plakatu związanego z hasłem spotkania oraz przygotowali kanapki ze zdrowej żywności. (tekst.: K.Ciesiołkiewicz)


  Zajęcia warsztatowe "Wiosenne barwy"

      Kontynuując wykorzystanie technik plastycznych do pobudzania aktywności dzieci, nauczycielki: A.Kuleta-Łubisz, M.Antoszczyk-Wojdyła oraz B.Hachorkiewicz, zaprosiły przedszkolaki naszej Szkoły do Ośrodka Adaptacyjnego. "Maluchy" wspólnie z uczniami grup rewalidacyjno-wychowawczych tworzyły wiosenną łąkę poznając różne masy plastyczne i utrwalając kolor zielony. (tekst.: K. Ciesiołkiewicz)


  Piknik "To już lato"

      Tegoroczny piknik odbył się pod hasłem "Cyrk wita was". Pogoda dopisała, więc zabawy zręcznościowe (żonglowanie, przechodzenie po linie i przez tunel), zabawy z chustą i tańce przy muzyce cieszyły się dużym powodzeniem. Dzieci lubiące zajęcia plastyczne z dużym zaangażowaniem malowały klauna. Impreza pozwoliła na integrację Szkoły i Ośrodka Adaptacyjnego. Organizatorkami, we współpracy z opiekunką Ośrodka Adaptacyjnego, były nauczycielki: H.Wcisło i K.Ciesiołkiewicz. (tekst.: K.Ciesiołkiewicz)ROK SZKOLNY 2008/2009


 VI Konkurs plastyczny "Jesienny bukiet":

     W październiku odbył się kolejny konkurs plastyczny, "Jesienny bukiet", pozwalający uczniom zaprezentować pomysłowe kompozycje z wykorzystaniem darów jesieni. Można je było podziwiać na terenie Szkoły. Organizatorki: H.Wcisło, K.Ciesiołkiewicz, A.Pawlak i M.Radosz zapewniły uczestnikom dyplomy i nagrody. (tekst.: K.Ciesiołkiewicz)


Zobacz foto:)   "Zwierzęta duże i małe"

      Impreza plastyczno-muzyczno-ruchowa zorganizowana w listopadzie przez K.Ciesołkiewicz i A. Pawlak oraz opiekunki z Ośrodka Adaptacyjnego pozwoliła dzieciom poszerzyć wiedzę o zwierzętach żyjących w gospodarstwie wiejskim, w lesie oraz w Afryce. Powstały ciekawe prace plastyczne, wykonane różnymi technikami a zabawy ruchowe i pląsy przy wesołych piosenkach dostarczyły dzieciom wiele radości. (tekst.: K. Ciesiołkiewicz)


 "11 Listopada"

     W dniu Święta Odzyskania Niepodległości, nauczycielki: H.Wcisło i K.Ciesiołkiewicz zorganizowały lekcję patriotyzmu dla dzieci, przekazując w dostępny i ciekawy sposób wiedzę na temat historii Polski. Uczestnicy zajęć zaznajomili się międzyinnymi z hymnem narodowym i symbolami kraju (godło, flaga). Dowiedzieli się dlaczego Święto Odzyskania Niepodległości jest tak ważnym wydarzeniem dla wszystkich Polaków. Na zakończeniespotkania, w ogrodzie Ośrodka Adaptacyjnego zostało posadzone drzewko. (tekst.: K. Ciesiołkiewicz)


  Wycieczka do Zakopanego

      Poznawanie folkloru ziem górskich, było celem sześciodniowej wycieczki do Zakopanego, którą na początku grudnia 2008r. zorganizowało Stowarzyszenie "Troska", działające przy Ośrodku Adaptacyjnym. Do organizacji włączyła się nasza koleżanka, Bożena Hachorkiewicz. W wycieczce uczestniczyli podopieczni Ośrodka i uczniowie naszej szkoły. W trakcie pobytu grupa zwiedziła najciekawsze zakątki Zakopanego, odbyła liczne, piesze wycieczki do Tatrzańskiego Parku Narodowego a panoramę Tatr podziwiała z Gubałówki. (tekst.: K.Ciesiołkiewicz)


Zobacz foto:)   Konkurs plastyczny "Kartka z kalendarza-krajobraz"

      W tym semestrze odbył się również konkurs plastyczny, dzięki któremu powstał piękny kalendarz na rok 2009. Poszczególne kartki wykonane zostały różnymi technikami przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli. Kalendarz stanowi doskonałą promocją dla naszej szkoły.Konkurs zorganizowały: A.Staniewska, H.Wcisło i B.Hachorkiewicz. (tekst.: K.Ciesiołkiewicz)
powrot